BRESLAU CROSS COUNTRY
2018-11-01
Venez un week-end, courez toute la semaine, partez dans un week-end !
2018-11-08

Koniec roku się zbliża a my spodziewamy się spektakularnego sezonu rajdowego 2019!

Oto kluczowe informacje od RBI jako organizatora imprezy:
Zgodnie z zasadą “mniej znaczy więcej”, Rallye Breslau Poland 2019 będzie imprezą 5-dniową! Przyjeżdżajcie w weekend, ścigajcie się przez cały tydzień, wracajcie do domu na weekend! Wszystko co najlepsze zostanie utrzymane w wysoce skoncentrowanej formule.

Rejestracja i badania techniczne zostaną przeprowadzone w sobotę i niedzielę, rajd będzie miał miejsce od poniedziałku do piątku, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w piątek wieczorem.

“Dzięki tej nowej koncepcji rajdu w Polsce staramy się zaoszczędzić cenny czas dla zawodników, ale wciąż oferujemy im trudny teren na urozmaiconych trasach bez powtarzania odcinków.”, Mówi komandor rajdu Aleksander Kowaczew. “W ten sposób uczestnicy będą potrzebowali tylko 5 dni urlopu i wrócą do domu w kolejny weekend mając czas na odpoczynek przed pójściem do pracy w poniedziałek. W ten sposób problem z niedzielnym zakazem jazdy dla samochodów ciężarowych rozwiąże się samoistnie”.

Statystyki pokazują, że klasy i kategorie również wymagają aktualizacji, aby podążać za tendencjami w tej dyscyplinie sportu. W celu usprawnienia przy zachowaniu istotnych cech i wartości, Rallye Breslau Poland w 2019 roku będzie miała następujące klasy:

  • Breslau Cross Country – motocykle, quady, SSV, samochody osobowe i ciężarówki
  • Breslau Extreme – samochody osobowe i ciężarowe

W związku z pozytywnymi doświadczeniem z Balkan Classic i Balkan Offroad 2018, zostanie wprowadzona nowa kategoria „Discovery”, która będzie adresowana do osób poszukujących przygód w niemodyfikowanych pojazdach (ATV, SSV, samochody osobowe).

“Cieszymy się, że możemy ponownie zaoferować to, czym jest ten rajd: przygodą, wyzwaniem, zabawą, przeżyciem, wakacjami. Tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca – tyle że w bardziej kompaktowej formie. Również w celu uatrakcyjnienia wysokości wpisowego” dodaje Kowaczew.

W ostatnim tygodniu listopada odbędzie się ostatnie spotkanie z polskimi władzami, które potwierdzą dokładne daty Rajdu Breslau w Polsce w 2019 roku.

W następnym komunikacie ogłosimy terminy imprezy na nadchodzący sezon.

Do usłyszenia niebawem!